tarafından

Android cihazınızı güncel tutmanın yolları nelerdir ?

Her geçen bir çok cihaza güncelleme sunulmaktadır. Bu güncellemeler nedir ve neden yapılmaktadır ? Peki yapılan bu güncellemelerin cihazımız için faydası ne olacak ? Yapılan bu güncellemeler cihazınızın daha iyi bir performans sunmasını ve çalıştırdığınız oyunlarda, uygulamalarda cihazınızın daha iyi deneyim sunmasını sağlar.

Peki Android cihazınızı nasıl güncelleyebilirsiniz ? İnternet ortamındayken Ayarlar > Cihaz hakkında > Yazılım güncelleştirme hedefini izleyerek cihazınızın yazılım ayarlarından Android cihazınızı güncelleyebilirsiniz. Tabii bu güncellemeyi yaparken internet ağı olarak Wi-Fi kullanmanız tercih edilir.

Birde devamlı güncel tutulan cihazların yanı sıra güncellemeleri kesilmiş, unutulmuş cihazlar vardır. Bu cihazlar genelde popülerliği olmayan veya kullanışlı olmayan cihazlardır. Eğer sizinde cihazınız bu durumda ise Custom ROM kullanarak Android cihazınızı güncelleyebilirsiniz. Tabii cihazınıza Custom ROM kurarken deneyimli biri tarafından yardım almanız önerilir. Aksi takdirde cihazınızda geri dönüşümü olmayacak sorunlara sebep olabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s